Nemé ľúbim ťa

Autor: Vladimír Karel | 1.2.2011 o 23:25 | Karma článku: 7,38 | Prečítané:  1153x

Pred pár hodinami sme vkročili do mesiacia Február.Okrem toho že má 28 dní je,povedzme, že významný ešte jedným dňom a to svätým Valentínom teda 14. februárom.Už dnes,dva týždne vopred na nás pozerajú z každej zastávky srdiečka a neexistuje veta kde by nebolo sloveso -ľúbiť- alebo -milovať.

Nie je to trochu dehonestujúce? Predsa kto ľúbi ma sviatok každý deň a to tým že je s milovanou osobou.Ale nech,majme sviatok.

Viete,je to v podstate už aj tak jedno.Nakoľko sv.Valentín je len kvapka v mori.Sme už na tento štýl zvyknutí a naučení.Pozeráme seriály kde má hlavný hrdnina/-ka každý diel iného partnera/ku a každého/ú ľúbi jak koňa.Pomaly ale isto sa seriálové ľúbim ťa vžilo aj do ľudí ktorí ho s radosťou používajú bez toho aby si uvedomoli čo to vôbec obnáša.

Preto každému prajem aby ho jeho partner resp. partnerka ľúbila tak ako ľúbia starí rodičia svoje vnúčatá.

Častokrát si túto paralelu vôbec neuvedomujeme nakoľko od starých rodičov nepočúvame každý deň ako nás veľmi milujú a tiež od nich nedostávame žiadne srdiečka.

Stačí sa však pozrieť do ich očí a viete že ste ich celý svet,nepotrebujete nič počuť.Každý Váš úspech prežívajú možno ešte intezívnejšie ako Vy sami.A naopak pri neúspechu Vás podržia a posunú ďalej.Ukážu Vám že cesta ešte nekončí len sa mierne skomplikovala.Majú o Vás strach aj keď idete len na 2 dni na školský výlet a sú po rodičoch prvá možnosť kto sa o Vás postará keď ste chorý.

Ľúbia Vás najnezištenjším spôsobom na svete.Avšak nie je to len o láske ako takej.Predávajú Vám ich skúsenosti a pohľady na život,celkovú životnú filozofiu,z ktorej,či si to uvedomujete alebo nie,niečo predáte  ďalej na svoje deti a oni na svoje atď.Ostanú vo Vás nie len pamätné vety ale aj rôzne vymyslené hry,spôsoby ako podať aj ten najnudnejší príbeh neuveriteľne zaujímavým spôsobom a ....

Ak Vás po niekoľkých rokoch opustia,zomiera niečo aj vo Vás,vo Vašom srdci ostáva diera ktorú nikto a nič nedokáže zaplniť.Veľkosť straty sa nedá merať počtom sviečok alebo kvetov.Mne viac chýba, lebo mám viac ako sused vedľa.

Ide o to ako sa s ich stratou vyrovnáme.Budeme aj naďalej žiť a snažiť sa tak, aby na nás boli stále hrdí,aby sa aj naďalej mohli na nás usmievať.Ostávajú pre nás aj naďalej motiváciou, lebo to je to o čo sa snažili kým boli na žive.Aby sme boli šťastní.A my im môžme takýmto spôsobom dokázať že ich snaha nebola márna.

Nikdy na nich nezabudneme.

 

Na záver
Nedávajte srdiečka aby ste ľúbili,ľúbte,aby ste dávali srdiečka.

 

 

Venované mojim starým rodičom.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Verejný nepriateľ Soros. Ako Orbán decimuje kritikov a ničí mimovládky

Maďarský premiér si spravil agendu z útokov na migrantov, médiá aj zahraničné organizácie. Vzoprieť sa mu vie málokto.

KOMENTÁRE

Maďari sa už inak ako smiechom brániť nevedia

Antiorbánovský front sa ocitol v situácii, keď vysvetľovanie stratilo význam.


Už ste čítali?